31 32 33
Start >> Sport i turystyka >> Szlaki rowerowe
Szlaki rowerowe

 

Trasa - Biały Dunajec - Gliczarów Dolny - Gliczarów Górny - Biały Dunajec 
Długość ok. 15 km.

Wycieczkę najlepiej rozpocząć w okolicy Urzędu Gminy skąd jedziemy ul. Jana Pawła II w kierunku północnym. Po przejechaniu ok 1,5 km skręcamy w prawo w kierunku Gliczarowa Dolnego. Przejeżdżamy drewniany most na potoku Biały Dunajec i jedziemy lekko unoszącą się drogą ok. 2,5 km. Od tego momentu zaczyna się bardzo ostry podjazd. Na szczęście droga jest asfaltowa i mało ruchliwa. Wspinaczka trwa przez ok. 2 km i w tym czasie wzosimy sie o prawie 200 metrów do wysokości 980 m n.p.m. Cały wysiłek włożony w pokonanie trudnego podjazdu wynagradza nam rozległa panorama Tatr oraz widok na Babią Górę i Gorce. Tutaj warto zatrzymać się aby odpocząć i nacieszyć oczy przepięknymi widokami. Pozostała do pokonania część trasy to zjazd. Na wysokości Remizy OSP skręcamy łagodnie w prawo, zgdonie z drogowskazem na Biały Dunajec. Przez następne 2-3 km ciągle możemy podziwiać rozległą panoramę Tatr oraz stylizowane budownictwo. Do Białego Dunajca dojeżdżamy ulicą Kościuszki. Po stromej końcówce zjazdu i ostrożnym pokonaniu bardzo ciasnej serpentyny należy na skrzyżowaniu skręcić w lewo, skąd po przejechaniu 400 metrowego płaskiego odcinka dojeżdzamy do "zakopianki". Ostatni, ok. 1 kilometrowy etap, to łagodny dojazd ruchliwą "zakopanką" w kierunku północnym do miejsca rozpoczęcia wycieczki. Trasa, pomimo że dość cieżka, na całej długości prowadzi drogą asfaltową. Niewątpliwym walorem jest rozległa panorama Tatr, która wynagrodzi wysiłek każdego rowerzysty.

 

Trasa - Biały Dunajec - Stołowe
Długość 12 km, czas przejazdu 3 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna.

Początek trasy w Białym Dunajcu przy Urzędzie Gminy, dalej przez wieś, skręcamy do Gliczarowa Górnego. Jedziemy asfaltową drogą stromo pod górę do przysiółka Janasówka. Na wzniesieniu rozpościerają się wspaniałe widoki na Tatry. Jedziemy w prawo do przysiółka Stołowe i dalej w dół asfaltową dróżką do potoku Świdrowego. Następnie polną drożyną na ulicę Skupniową w Białym Dunajcu.

 

Trasa - Biały Dunajec - Bukowina Tatrzańska
Długość 20 km, czas przejazdu 2,5 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna.

Początek trasy w Białym Dunajcu przy Urzędzie Gminy. Jedziemy przez wieś i dalej przez most na Białym Dunajcu do wsi Gliczarów Dolny. Wąską, asfaltową drogą stromo pod górę do Gliczarowa Górnego. Przed nami wieś Bukowina Tatrzańska i wspaniały widok na Tatry. Tutaj skręcamy w lewo i asfaltową dróżką dojeżdżamy do przysiółka Zimni, dalej szturową drogą jedziemy na północ grzbietem między Leśnicą a Gliczarowem. Widok jak z bajki na Tatry i Podhale. Dojeżdżamy do Gliczarowa Dolnego i dalej do Białego Dunajca.
| odwiedzin: 62456 wydrukuj Drukuj

 
Lipca 2024
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nasi Partnerzy